Header Image

Kuba Gulec

Ředitel závodu

Student FAST VUT, který si jednoho dne řekl prosté ,,proč ne". Nekonečný zdroj více či méně šílených nápadů.

Když jsme v roce 2013 uspořádali první ročník, neměli jsme tušení, že budeme v roce 2017 pořádat již pátý. Už vůbec jsme neměli tušení, že jej dotáhneme do současného měřítka.

Celé to začalo ve své podstatě hloupým nápadem zorganizovat něco, co se v Karviné nekoná. Se svým nápadem jsem se svěřil Adamovi Fójcikovi, který mě v prvním momentu spražil oním pověstným ,,To jsi zase vymyslel blbost.“. Nicméně jak čas plynul, a já se myšlenky nechtěl pustit, nadchnul se pro ni i Adam.

V dalších několika měsících jsme na myšlence pracovali a začali ji dávat obrysy něčeho skutečného. První ročník se stal součástí projektu Cesta k městu. Z celého závodu jsme měli dobrý pocit a dostali jsme vcelku kladné ohlasy a tak jsme začali s nějakým odstupem uvažovat o ročníku druhém.

Dnes mohu s klidem říci: ,,Těší mě, že jsme se onoho nápadu nepustili a bojovali za něj. Nesmírný dík patří zejména organizacím, které nás podporují opravdu dlouhodobě, již od prvního ročníku a bez nichž by průběh našeho Vašeho závodu nebyl možný. Těmi jsou plavecký oddíl Kosatky Karviná a KSVČ Juventus Karviná. Také by jsme se neobešli bez našich obětavých organizátorů a těch že je opravdu hodně. Pro představu 3. ročník zajišťovalo více jak 50 organizátorů, pomocníků, rozhodčích, časoměřičů, komentátorů a dalších.

Po 4. ročníku, zatím tom nejvydařenějším jsem to nechtěl skončit. Přes přehršel práce a úkolů už nemohu s Aquatlonem skončit, je to prostě moje dítě a jako o takové se o něj musím starat. Asi chytám mateřské sklony… Co dodat, letos pro Vás máme spoustu úprav a vylepšení, většinu (doufáme) ani nepostřehnete, protože absence pochybení si člověk z logiky věci nevšímá. Jedné si však všimnete určitě. Budeme startovat Gundersenovou metodou! Více informací k této metodě podáme na webu později.