Header Image

Kuba Gulec

Ředitel závodu

Student FAST VUT, který si jednoho dne řekl prosté ,,proč ne". Nekonečný zdroj více či méně šílených nápadů.

Když jsme v roce 2013 uspořádali první ročník, neměli jsme tušení, že budeme v roce 2017 pořádat již čtvrtý. Už vůbec jsme neměli tušení, že jej dotáhneme do současného měřítka.

Celé to začalo ve své podstatě hloupým nápadem zorganizovat něco, co se v Karviné nekoná. Se svým nápadem jsem se svěřil Adamovi Fójcikovi, který mě v prvním momentu spražil oním pověstným ,,To jsi zase vymyslel blbost.“. Nicméně jak čas plynul, a já se myšlenky nechtěl pustit, nadchnul se pro ni i Adam.

V dalších několika měsících jsme na myšlence pracovali a začali ji dávat obrysy něčeho skutečného. První ročník se stal součástí projektu Cesta k městu. Z celého závodu jsme měli dobrý pocit a dostali jsme vcelku kladné ohlasy a tak jsme začali s nějakým odstupem uvažovat o ročníku druhém.

Dnes mohu s klidem říci: ,,Těší mě, že jsme se onoho nápadu nepustili a bojovali za něj. Nesmírný dík patří zejména organizacím, které nás podporují opravdu dlouhodobě, již od prvního ročníku a bez nichž by průběh našeho Vašeho závodu nebyl možný. Těmi jsou plavecký oddíl Kosatky Karviná a KSVČ Juventus Karviná. Také by jsme se neobešli bez našich obětavých organizátorů a těch že je opravdu hodně. Pro představu 3. ročník zajišťovalo více jak 50 organizátorů, pomocníků, rozhodčích, časoměřičů, komentátorů a dalších.

Pro 4. ročník jsme si pro Vás naplánovali pár překvapení, změnu trati a velké urychlení vyhlašování. Oproti minulému ročníku také budou moci malé děti na bazénu startovat z vody. To se bude týkat však jen nejmladší kategorie. Nezbývá říci za sebe a od srdce, že se na Vás již těším a doufám, že Vás v pozici hlavního organizátora nezklamu.